Jaargang 6, nr. 2  |  juni 2025
GGD Hollands Noorden
GGupDate gemeenten
In Control of Alcohol & Drugs (ICOAD)
Op 15 april organiseerde het programma ICOAD samen met Brijder Preventie het interactieve webinar ‘De NIX18 Quiz’, waarin ouders samen met hun kind vragen beantwoordden over alcohol en drugs. Deze laagdrempelige aanpak hielp om thuis makkelijker het gesprek aan te gaan. Meer dan 150 gezinnen deden mee, en door een selfie van ouder en kind in te sturen, maakten zij kans op een bioscoopbon.

Ouderavonden
Op 26 februari organiseerden we, in opdracht van het PCC in Alkmaar, de ouderavond ‘Help, ik heb een puber!’. Op 6 mei vond de goedbezochte avond ‘Wakkere Ouders’ plaats in Podium Victorie in Alkmaar. De politie lichtte de gelijknamige actie toe: jongeren die onder invloed zijn worden tijdens het uitgaan opgepakt, en hun ouders worden wakker gebeld. Een kinderarts van het NoordWest Ziekenhuis sprak over de lichamelijke gevolgen van alcoholgebruik bij jongeren. Ook presenteerden Brijder Preventie en GGD HN actuele cijfers uit onze regio. Via interactief theater van Artiance kregen ouders praktische tips om het gesprek thuis aan te gaan. De avond was een groot succes!

Mocktailbar tijdens diploma-uitreikingen
Je diploma… en NuFFNix! Binnenkort ontvangen de geslaagde leerlingen hun diploma. Om dit feestelijk én verantwoord te vieren, konden scholen zich inschrijven voor een mocktailbar – een alcoholvrij alternatief dat net zo feestelijk is! Uit de inschrijvingen zijn drie scholen gekozen die de diploma-uitreiking op deze manier extra gezellig kunnen maken. Dit zijn het Martinuscollege in Grootebroek, de Spinaker in Alkmaar en Vonk in Schagen.

Campagne ‘Nee tegen vapen’
Op 12 mei startte het ministerie van VWS de campagne ‘Nee tegen vapen’, gericht op ouders van jongeren tussen 12 en 16 jaar. De campagne informeert over de schadelijkheid van vapen en stimuleert ouders om hierover tijdig in gesprek te gaan met hun kind. Belangrijk, want
  • Meer dan 1 op de 4 jongeren in deze leeftijdsgroep heeft al eens gevapet.
  • Bij de 12-jarigen is dat bijna 1 op de 10.  
  • Bijna een derde van de vapende jongeren doet dit dagelijks.
Op www.neetegenvapen.nl vinden ouders informatie en gesprekstips. Gemeenten kunnen via deze link communicatiematerialen downloaden en gebruiken.

Meer weten?
Neem contact op met Jiske Pardieck, projectleider In Control of Alcohol & Drugs, jpardieck@ggdhn.nl
 

GGD Hollands Noorden
Hertog Aalbrechtweg 22
1823 DL Alkmaar
088-0100500
info@ggdhn.nl
ggdhollandsnoorden.nl
f in i yt
Proclaimer   |   Algemene voorwaarden   |   Privacyverklaring
2025