Het archeologisch depot komt naar Heerlen!
Het was lang spannend!
We hebben het allemaal gehoopt en er stiekem al van gedroomd. Maar nu zijn onze wensen verhoord: het Provinciaal Archeologisch depot komt naar Heerlen!
 
Vorig jaar vroeg de Provincie Limburg haar gemeenten om geschikte gebouwen aan te dragen voor het onderbrengen van het Provinciaal Archeologisch depot. Heerlen droeg toen het voormalige bibliotheekgebouw aan het Raadhuisplein aan. Een prachtig gebouw met voldoende ruimte. En… recht tegenover het Thermenmuseum. De plaats waar ooit twee belangrijke Romeinse wegen elkaar kruisten. Het idee, de plek en de droom waren er.
Maar Heerlen was zeker niet alleen, er werden 59 gebouwen aangedragen. Na de eerste selectie bleven 30 potentiële locaties over, na een tweede ronde nog 7.
Uiteindelijk bleven Venlo en Heerlen over. Een lastige keuze voor de Provincie. Wij zijn echter ontzettend blij dat er uiteindelijk gekozen is voor Heerlen.
 
Niet alleen het Thermenmuseum is blij met het goede nieuws, ook wethouder Jordy Clemens is zeer content met de keuze van de Provincie. Het depot past straks perfect in de plannen voor het Romeins Kwartier dat Heerlen wil ontwikkelen en wordt straks toegankelijk voor publiek. Clemens: ‘Deze gedurfde manier om met het depot aan de slag te gaan past prima bij de manier waarop we in Heerlen met erfgoed bezig zijn. Zo kunnen we onze roots beter en aantrekkelijker zichtbaar maken voor een groot publiek en tevens een impuls geven aan onze binnenstad.’
 
Wij kijken alvast uit naar medio 2017, wanneer het depot zijn ‘Heerlense deuren’ opent.
Thermenmuseum Heerlen
Coriovallumstraat 9
6411 CA  Heerlen
Tel. +31 (0)45 560 5100 info@thermenmuseum.nl www.thermenmuseum.nl