Lees hier de nieuwsbrief
Vind je het prettig om in contact te komen met andere mantelzorgers? Om ervaringen te delen en tips uit te wisselen? Neem dan deel aan onze mantelzorgactiviteiten. Speciaal voor Roosendaalse mantelzorgers organiseren we regelmatig ontspannende en educatieve bijeenkomsten. Aan de meeste activiteiten kun je kosteloos deelnemen. |
|
|
|
|
|
Mantelzorg Pubquiz Zomeractiviteit |
Op zaterdag 4 juli a.s. organiseert Mantelzorg Roosendaal een gezellige Pubquiz. Meld je aan voor een gezellige quiz middag met leuke prijzen en een hapje en een drankje. Deelname is gratis voor geregistreerde mantelzorgers.
|
| |
|
|
|
|
Een plek waar naasten van mensen met psychische kwetsbaarheid elkaar ontmoeten, waar informatie en verhalen worden uitgewisseld en ruimte is voor herkenning en begrip. Dinsdag 19 mei van 19.00 – 21.00 uur in Roosendaal.
|
| |
|
|
|
|
Wandeltocht door Wijk Kortendijk |
In samenwerking met SSNB is er op woensdagavond 27 mei a.s. een gezellige en actieve avondwandeling gepland door de wijk Kortendijk. We verzamelen bij wijkcentrum ’t Dijksteeke. De wandeling duurt ongeveer één tot maximaal anderhalf uur. We wandelen door het Burgemeester Godwaldtpark. Tijdens de route wordt op verschillende plekken stilgestaan voor een korte groepsactiviteiten. We eindigen weer bij wijkcentrum ’t Dijksteeke, waar we samen als afsluiting nog een kopje koffie- of theedrinken en terugkijken op een gezellige avond. Deelname is gratis. |
| |
|
|
|
|
Mijn naam is Leanne Maas en sinds kort ben ik werkzaam als mantelzorgconsulent in de wijken Kalsdonk, Burgerhout en Centrum. In deze rol ben ik er voor mantelzorgers als aanspreekpunt, ondersteuner en vooral als iemand die met hen meedenkt.
Wat mij aantrekt in dit werk, is het grote respect dat ik heb voor mensen die zorgen voor een naaste. Mantelzorg kan veel vragen; juist daarom vind ik het belangrijk dat mantelzorgers zich gezien, gehoord en gesteund voelen. Daar draag ik graag mijn steentje aan bij.
Naast mijn werk ben ik actief als dansdocent, maak ik graag wandelingen in de natuur en ben ik creatief bezig. Deze interesses helpen mij om in balans te blijven en neem ik ook mee in mijn manier van werken: met aandacht, energie en een open blik. Ik kijk ernaar uit om kennis te maken!
|
| |
|
|
| |
|
|
Ik had het genoegen mij voor te stellen als nieuwe collega mantelzorgconsulent. Mijn naam is Maartje Verbiest, ik ben 38 jaar oud en woonachtig in Roosendaal. Na mijn studie tot ergotherapeut heb ik 12,5 jaar in de revalidatiezorg gewerkt als ergotherapeut. Tijdens mijn werkzaamheden kwam ik regelmatig in contact met mantelzorgers, op wie vaak een groot beroep werd gedaan. Daarnaast is mijn moeder enkele jaren geleden in een mantelzorgerrol terechtgekomen, waardoor ik ook van dichtbij heb mogen ervaren wat mantelzorg inhoudt en wat het iemand kan kosten (ondanks dat het met veel liefde gebeurt). Deze ervaringen hebben ertoe geleid dat ik een carrièreswitch heb gemaakt en met veel enthousiasme ben begonnen bij Mantelzorg Roosendaal. Ik hoop veel mantelzorgers te kunnen ondersteunen zodat zij in hun kracht kunnen komen te staan. |
| |
|
|
|
|
NIEUW! Trainingen en activiteiten in de avond |
|
|
|
|
De mantelzorgconsulenten van Mantelzorg Roosendaal verzorgen graag trainingen en groepsactiviteiten voor mantelzorgers voor ondersteuning en lotgenotencontact. Veelal worden deze overdag tijdens werkdagen georganiseerd. Hier wordt door mantelzorgers veelvuldig gebruik van gemaakt.
Maar wij bereiken ook graag mantelzorgers die naast hun zorgtaak voor hun naaste overdag ook werkzaam zijn (de werkende mantelzorger). Vanuit deze groep mantelzorgers kregen wij de vraag of er in de avonden trainingen en/of activiteiten georganiseerd konden worden, zodat ook zij gebruik kunnen maken van het aanbod.
We gaan daarom wat meer trainingen en activiteiten in de avond aanbieden. Ook hopen we hierdoor een nieuwe groep mantelzorgers te mogen verwelkomen bij de trainingen en activiteiten.
We ontmoeten je graag! Team Mantelzorg Roosendaal |
|
|
|
|
|
|
|
Naald en Draad Club Mantelzorg |
Zelf kleding maken of vermaken hiervan is weer helemaal terug van weggeweest! Maar ook knutselen zoals het maken van een lampenkap of een tas is mogelijk. Als je er maar plezier in hebt! Deze avond is in samenwerking met vrijwilliger Anita (ervaren coupeuse). Naast het creatief bezig zijn is er op deze avonden volop ruimte voor ontmoeting en een gesprek. Nu dus ook voor mantelzorgers die overdag werken of dan een andere taak hebben! Koffie en thee staan klaar! |
|
|
|
|
|
|
|
Maandelijks wordt er in Wijkcentrum ’t Dijksteeke van 19.00 tot 21.00 uur door mantelzorgers biljart gespeeld. Heb je interesse om aan te sluiten? Mail dan je naam en telefoonnummer naar info@mantelzorgroosendaal.nl en je wordt toegevoegd aan de groepsapp. |
|
|
|
|
|
|
|
Donderdag 4 juni vertrekken we om 10.00 uur voor een wandeling door natuurgebied Visdonk. Geen aanmelding nodig, gewoon lekker meelopen!
Na afloop is het mogelijk om op eigen kosten koffie of thee te drinken.
Wandel jij mee? |
|
|
|
| |
|
|
Gun jij jezelf thuis weleens even een moment van rust?
Dat is al mogelijk door bijvoorbeeld jezelf 15 minuten per dag de rust te gunnen en met een boek of tijdschrift te gaan zitten en je af te sluiten van alle hectiek van de dag!
Om je daarbij te ondersteunen is door Mantelzorg Roosendaal de Leesclub Mantelzorg opgestart. Een maandelijkse bijeenkomst op vrijdagmiddag. Tijdens deze middagactiviteit is er een mantelzorg vrijwilliger aanwezig. Deelname is gratis (aanschaf boek voor eigen rekening). Zien we je 15 mei? |
|
|
|
| |
|
|
Samen met vrijwilliger Nel fietsen we regelmatig een ontspannen rit van ca. 25 km. Lekker buiten, in beweging én in goed gezelschap!
Lijkt het je leuk om mee te doen? Stuur je naam en telefoonnummer naar info@mantelzorgroosendaal.nl, dan word je toegevoegd aan de groepsapp. |
|
|
|
| |
|
|
|
|
Dag van de Mantelzorg 2026 |
|
|
|
|
Op zaterdag 7 november is het zover en vieren we graag met onze geregistreerde mantelzorgers de Dag van de Mantelzorg. Noteer deze datum alvast in je agenda!
Meer informatie volgt later en maken we graag bekend via deze nieuwbrief, onze website en socials. |
|
|
|
|
|
Terugblik op Mantelzorg zingt.. |
|
|
|
|
Onlangs vond er een bijzonder gezellige Meezingmiddag plaats bij Kloek Nest, en wat hebben we genoten! Onder de warme begeleiding van gezelligheidskoor Doucement werd de middag rustig gestart met herkenbare klassiekers uit de jaren ’60 en ’70, zoals Somewhere Between en Sweet Caroline. Al snel zat de sfeer er goed in.
Na de pauze ging het tempo omhoog en werd er volop meegezongen, gedeind en zelfs een polonaise gelopen door de zaal. Het was prachtig om te zien hoeveel plezier en verbinding er ontstond.
De reacties van de aanwezige mantelzorgers waren hartverwarmend. Velen gaven aan dat ze zich echt even konden ontspannen en onbezorgd hebben genoten. Sterker nog: er klonk een duidelijke wens om dit soort momenten vaker te beleven. Daarom gaan we onderzoeken hoe we hier een vervolg aan kunnen geven, bijvoorbeeld in de vorm van een maandelijks Mantelzorg Ontmoet & Zing café. Een plek om samen te komen, te zingen en even alles los te laten.
Namens Team Mantelzorg Roosendaal |
|
|
|
|
|
|
|
Wist je dat Mantelzorg Roosendaal ook kunt volgen op Facebook en Instagram? Je vindt daar nog meer informatie speciaal voor mantelzorgers.
Volg ons op Facebook en Instagram of klik rechtsonderaan de nieuwsbrief op één van de icoontjes. |
|
|
|
|
|
|
| |
|
0165 - 75 00 50 info@mantelzorgroosendaal.nl |
| |
|
|
| |
|
|
|